Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Hızlı kredi onayı alabilmek için yapılması gerekenler, ihtiyaç kredisi faiz oranları ve kredi hesaplama tablosu burada anlatılmaktadır.

Ülkemizde Osmanlı döneminden beri hizmet veren Ziraat Bankası ihtiyaç kredi başvurusu en çok yapılan bankalardan birisidir.

Emekliler, öğrenciler, çalışanlar, devlet memurları, çiftçiler, esnaflar ve aklınıza gelecek tüm meslek kollarına çeşitli kampanyalar ile ihtiyaç kredisi verilmektedir.

Ziraat Bankası bireysel kredi adı altında verdiği bu kredileri de kendi arasında kategorilere ayırmıştır. En çok tercih edilen tüketici kredisi emekli kredisidir.

Emekliler bu bankadan maaş aldıkları zaman istedikleri zaman kredi notu düşük olsa da kredi alabilirler. Ama diğer çalışan gruplar banka şartlarına uyması gerekiyor.

Şimdi sizlere Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredisi başvurusu yapanlara uyguladığı şartları, başvuruların nasıl yapıldığını ve kredi faiz oranları ile ilgili bilgileri vereceğiz.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası üzerinden kredi alacak olan kişi eğer özel sektör çalışanıysa öncelikle bir iş yerinde en az 6 aydır çalışıyor olması gerekiyor.

Eğer 6 ay boyunca (sigortalı olarak) kesintisiz çalışıyorsanız, aşağıda listelediğimiz evraklar ile birlikte bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ayrıca kredi almak isteyenlerin kredi notu en az 1100 ve üzerinde, bankalarda herhangi bir gecikme, icralık, avukatlık durumunun olmaması gerekiyor. Hesaplarında vergi borcu, trafik borcu gibi devlete olan borçlardan dolayı e-hacizi olan kişilere kredi çıkmaz.

Çok ağır başvuru şartları bulunan bu bankadan eğer ön onayı geçerseniz 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. 18 yaşından büyük olan tüm ihtiyaç sahipleri kredi başvurusu yapabilirler.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu
Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Eğer bu bankadan maaş alan biriyseniz sadece kimliğinizi götürmek yeterli olacaktır. Tabi ek geliriniz varsa ve bu ek gelirleri bankaya bildirmediyseniz, ek gelir belgelerini de yanınıza alın.

Eğer Ziraat Bankası müşterisi değilseniz ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken sizden aşağıdaki evraklar istenecektir. Bankaya gitmeden önce bu belgeleri hazırlamanız gerekir.

  • Gelir Belgesi (Emekliler için maaş dökümü, Çalışanlar için maaş bordrosu, esnaflar için vergi levhası ve gelir evrakları)
  • Nüfus Cüzdanı (TC kimlik yazmalı)
  • İkametgah Belgesi (Son 2 aya ait faturada olabilir)
  • Ziraat Bankası kredi başvuru formu

Bu verilen evrakları eksiksiz şekilde götürürseniz işleminiz hızlı olur ve kredi onayınız çıkarsa, aynı gün paranızı alırsınız.

Emekli olan kişilerin kredi şartlarından birisi de bu bankadan maaş almıyorsa emekli maaşını Ziraat Bankası’na taşımasıdır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası genel olarak banka şubelerinden direk başvuru almaktadır. İnternet üzerinden, ATM üzerinden ve Müşteri hizmetlerinden de ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz ama bu başvuru sadece ön onay olacaktır.

Sonuçta yine banka şubesine giderek kredi girişiniz evraklar ile yapılacaktır. Bu yüzden evraklarınızı hazırlayıp en yakın Ziraat Bankası’na giderek ihtiyaç kredisi başvurusunu yapabilirsiniz.

Bu bankada verilen tüketici kredisi 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli olarak verilmektedir. Daha fazla miktarda kredi almak istiyorsanız bu bankanın ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak teminatlı krediler alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Hesaplaması

Tüketiciler için bu bankadan %1.25 faizli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ülke şartlarına baktığımızda en uygun faizle kredi veren bankalardan birisi olarak Ziraat Bankası’nı görebiliriz.

Bu krediler 100 bin liraya kadar verilirken, en fazla 60 ay vadeli yaptırabilirsiniz. Kredinizi isterseniz 3 ay ertelemeli olarak da kullanabilir veya 3 ayda bir ödemeli taksitli kampanyasını uygulayabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi hesaplama yaparken işinize yarayacak bilgileri aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. İhtiyaç kredisi faiz oranları ve aylık ödemeniz gereken taksit tutarları tabloda yer almaktadır.

Kredi TutarıAylık VadeAylık Ödeme
10.000 TL60 Ay253 TL
20.000 TL60 Ay508 TL
30.000 TL60 Ay762 TL
40.000 TL60 Ay1.015 TL
50.000 TL60 Ay1.269 TL

*Bu kredilerin güncel faiz oranları resmi internet sitesinden öğrenebilir veya kredi başvurusu için 0 850 220 00 00 numarasını arayabilirsiniz.

26.07.2021 09:30