Yapı Kredi EFT Ücreti

Yapı Kredi EFT Ücreti. Bankacılık işlemleri arasında oldukça önemi olan bir işlem, para transferi işlemidir. Para transferi adına kullanabileceğiniz çeşitli banka kanalları vardır. Para transferi için kullanabileceğiniz banka kanallarından bahsedecek olursak, bilinen en eski ve klasik yöntem bankaların şubelerini ziyaret etmek olacaktır. Fakat bu yöntemden daha basit para transferi yöntemleri de bulunmaktadır.

Para transferi işleminiz için bankaların ATM’lerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda telefon bankacılığı hizmetini, bankaların internet şubelerini de kullanabilirsiniz. Son zamanlarda bazı bankaların mobil uygulamaları da oldukça hızlı ve kolay bir şekilde hizmet vermektedir.

Para transferi işleminiz için başvurabileceğiniz iki bankacılık işlemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki Elektronik Fon Transferi yani daha fazla bilinen ve kullanılan ismi ile EFT işlemidir. Bir diğer para transferi işlemi ise havale yöntemidir. EFT ile havale yöntemi çok sık olarak karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT işlemi ile havale işlemi arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında paranızı transfer etmenizi sağlar. Havale işlemi ise sadece aynı bankanın farklı şubeleri arasında paranızı transfer etmenizi sağlar. Aynı zamanda EFT işlemi için bir EFT masraf ücreti ödemeniz gerekir. Havale işlemi için ise genel olarak bankalar herhangi bir EFT işlem ücreti talep etmezler.

EFT işlemi için ödenmesi gereken EFT ücreti sabit değildir. Her banka EFT ücretini kendisi belirlemektedir. EFT işlemi için talep edilen ücret, bankanın hangi kanalını kullanarak EFT işleminizi yaptığınıza göre farklılık göstermektedir. EFT işleminiz için hangi banka kanalının daha uygun olduğunu öğrenmelisiniz. Örneğin Yapı Kredi EFT ücreti hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızın tamamını okumalısınız.

Yapı Kredi EFT Ücreti Ne Kadardır?

yapı kredi eft ücreti
yapı kredi eft ücreti

Yapı Kredi ile EFT yapmak istediğinizde ödemeniz gerekecek EFT ücretini, Yapı Kredi bankası belirlemektedir. Yapı Kredi ile yapılan EFT işlemleri için ödenmesi gereken Yapı Kredi EFT ücretleri, bankanın hangi kanalını kullandığınıza göre değişecektir.

Yapı Kredi Bankası, hesaba gelen EFT’ler için herhangi bir EFT ücreti talep etmemektedir. Fakat isme gelen EFT’ler için 50 TL gibi bir sabit EFT ücreti ödenmesi gerekecektir. Eğer hesaptan EFT yapacaksanız ödemeniz gereken tutar 40 TL olacaktır. Nakit olarak EFT yapacaksanız 50 TL ödemeniz gerekecektir.

Yapı Kredi Bankası internet şubesi kullanılarak yapılan EFT işlemleri için, ödemeniz gereken tutar 3.50 TL’dir. Ancak bu tutar 200.000 TL üzeri yapılan EFT işlemleri için 50.00 TL’ye yükselecektir.

Eğer Yapı Kredi mobil şubesini kullanarak EFT yaparsanız ödemeniz gereken Yapı Kredi EFT ücretleri 3.00 TL olacaktır. Yine 200.000 TL üzeri işlemler için 50 TL Yapı Kredi EFT ücretlerinin ödenmesi gerekir.

Yapı Kredi telefon bankacılığı ile yapacağınız EFT işlemleriniz için ödemeniz gereken Yapı Kredi EFT ücretleri 20 TL’dir. Telefon bankacılığı ile yapılan EFT işlemleri için Yapı Kredi EFT ücretleri sabit olarak belirlenmiştir, fakat yine aynı şekilde 200.000 TL üzeri işlemler için EFT işlem ücreti 50 TL’dir.

26.07.2021 08:16