Vakıfbank Kredili Bankomat Nedir?

Vakıfbank Kredili Bankomat Nedir? Vakıfbank Kredili Bankomat sayesinde 7/24 hesapta paranız her an bulunur!

Kredili Bankomat-7/24 ile vadesiz mevduat hesabı sayesinde kişinin hesabında yeterli miktarda parası olmasa bile, limiti dahilinde sayısız bankacılık hizmetinden yararlanabilir.

Vakıfbank Kredili Bankomat Nedir Özellikleri Nelerdir?

Hesapta para olmadığı anlarda bile kişi, Kredili Bankomat-7/24 hesabının limiti kadar para çekim işlemi yapar. EFT, havale, fatura ödemesi gibi her türlü bankacılık işlemini yapabilir. Hesabına düzenli ödeme talimatı veren müşterinin; elektrik, su, telefon, vb. otomatik fatura ödemeleri ile taksit, kira vb. düzenli ödenmesi gereken talimatları anı anında yapılır.

Kredinin İşleyişi Nasıl?

Hesap eksi bakiye konumundayken bile Kredili Bankomat-7/24’ün bağlı bulunduğu hesaba para girişi olduğu durumlarda hesap, otomatik olarak krediyi kapatmaktadır. Kullanılan Kredili Bankomat-7/24‘e, sadece kullandığınız gün kadar faiz işlemektedir. Yalnızca işleyen faizin ödendiği anaparanın ödenmediği hallerde de kredi kullanılmaya devam edilebilir. Anapara, istediğiniz an kapatılabilir.

Başvuru İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Kredili Bankomat-7/24’e başvurmak için; bireysel ürün ve hizmet paketi sözleşmesi ve müşteri bilgi formu, kişinin kendisine ait nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ile fotokopisi, gelir durumunu gösteren belge, ikametgah belgesi veya kişi adına kayıtlı en son tarihli telefon, elektrik, gaz, su vb. faturalara ait yalnızca birinin fotokopisi istenmektedir.

Kredili Bankomat Hesabının Avantajları Nelerdir?

Vakıfbank’ın sunduğu Kredili Bankomat-7/24 ile vadesiz mevduat hesabında para bulunmadığı anlarda bile kişi, limiti kadar sayısız bankacılık hizmetini yapar. Örneğin limiti kadar para çeker, EFT, havale, fatura ödemesi gibi her türlü bankacılık işlemini yapar.

Faiz oranı ise kredi kartlarına uygulanan nakit avans çekiminde uygulanan faiz oranına göre çok ama çok düşüktür. Örnek vermek gerekirse 1000 TL, 30 gün vade ile çekilirse ödenecek toplam faiz 28 TL’yi geçmemektedir. Faiz ödenir, komisyon, masraf gibi kesintiler para çekiminde kesinlikle ama kesinlikle bulunmamaktadır. Günlük maliyet 1 TL civarıdır.

Peki, Kredili Bankomat Hesabı Nasıl Açılmaktadır?

Kişi,  Vakıfbank müşterisi ise şubesine başvurmak zorundadır. Kişinin Vakıfbank’ta hesabı yoksa hesap açtırmak için aşağıda istenilen belgelerle birlikte en yakın Vakıfbank şubesine gitmesi gerekmektedir.

Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ile fotokopisi, gelir durumunu gösteren belge, ikametgah belgesi ile kişinin hesabı açılır. Kredili Bankonat limit arttırım veya düşüre işlemleri için de kişinin şubesine başvurması gerekmektedir.

17.07.2021 09:30