Türk Ekonomi Bankası Swift Kodu Nedir?

Türk Ekonomi Bankası Swift Kodu. Ülkemizde ve dünyada, neredeyse tüm finans kuruluşları ve bankalar, güvenlik tedbirleri ve hızlı işlem hizmetleri kapsamında, bir takım sistemlerin içinde yer alarak, bu sistemlerin gerektirdiklerini de kendilerine entegre etmektedirler. Bu sistemlerden biri de, Swift sistemidir.

Söz konusu sistem, içinde barındırdığı kodlar ile bankalara kod sağlamakta ve bu kodlar bankaların uluslararası işlemlerinde kolay şekilde tanınma ve hızlı bir biçimde işlemlere başlama noktalarında etkili olmaktadır. Swift kodları, bankaların bir tür kimliklerini oluşturmaktadır. Bu şekilde kullanılan Swift kodları, benzersiz şekilde oluşturulurken, aynı zamanda bankalara özel sistemleri ile de güven sağlamaktadır.

Swift Kodu Nasıl Oluşturulur?

Turk-Ekonomi-Bankasi-swift-kodu
Turk Ekonomi Bankasi swift kodu

Swift kodları, oldukça basit ve standart bir teknik ile tanımlanmaktadır. Kodun içinde yer alan ilk 4 hanenin banka kısaltmasını oluşturduğu, ardından gelen 2 hanenin ülke kısaltması olduğu, son 2 hanenin ise şubeleri işaret ettiği Swift kodu yapısı, banka adına benzersiz şekilde oluşturulmaktadır. Bu sayede ilgi bankanın söz konusu Swift kodu, karşı taraftaki alıcı ya da gönderici tarafından doğru ve tam bir şekilde bilgi alınmasını gerçekleştirmiş olacaktır.

Türk Ekonomi Bankası Swift Kodu Nedir?

Yurt dışı havale, fon aktarımı ve para transferi işlemlerinde yoğun olarak kullanılan bankaların arasında kendine yer bulan Türk Ekonomi Bankası, TEBUTRIS Swift kodunu kullanmaktadır. Bu şekilde hem düzgün, hem hızlı, hem de güvenli hizmetler verilmektedir.

12.11.2021 05:43