Rahim Duvarı Kalınlaşması Bitkisel Tedavi

Rahim duvarı kalınlaşması bitkisel tedavi

Kadın hastalıklarından biridir rahim duvarı kalınlaşması. Genellikle 46-47 yaşlarda kendini düzensiz adet kanaması ile gösterir. Bu yaşlarda anne olmak isteyenler için eğer ki tedavi edilmez ise sonuç başarısız olur. Rahim duvarı kalınlaşması nasıl oluşur diye sorarsak? bilindiği gibi rahim bayanların bebeğin içerisinde tutulduğu üremenin sağlandığı bölgeye verilen isimdi, bu bölge bağ dokusu ve hücreler ile oluşmaktadır, işte bu bölgenin herhangi bir neden ile kas içerisine doğru büyüme ve kalınlaşmasına rahim duvarı kalınlaşması denir.

Eğer ki, rahim duvarı kalınlaşması rahatsızlığınız var ise ve bu rahatsızlığınız şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel tedavi ile veyahutta bir kadın doktoruna gidip tedavi olmazsanız, kansere çevirme olasılığı yüksektir. Rahim duvarı kalınlaşması bitkisel tedavi ile tedavisi mümkün bir kadın hastalığı dır. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ ‘nin önerdiği şifalı bitkiler ile hazırlanan kür ile bu rahatsızlığınızdan kurtulma olasılığı %90 ların üzerindedir.

Rahim duvarı kalınlaşması sebepleri

Rahim duvarının kalınlaşması sebepleri, kadınlara ait olan hormonlar ve östrojenlerin düzensiz çalışmasıdır. Hormonları ve östrojenlerin düzensiz çalışması düzensiz adet kanaması ile veyahutta adet yumurta atılımın tam olarak gerçekleştirilmemesi ile de kendini gösterir.

Rahim duvarı kalınlaşması nedeni

Rahim duvarının kalınlaşma sının nedeni hormon bozukluğu demiştik, peki bu hormonlar bozukluğunun nedenleri nelerdir.

  • Aşırı şekilde kilo alma
  • Doğum kontrol haplarının kullanılması
  • Yumurtalıktaki tümörler

Rahim duvarı kalınlaşması belirtileri

Rahim duvarı kalınlaşma sının başlıca belirtileri;

  1. Aşırı şekilde ağrılı adet görmek
  2. Adet miktarında artış
  3. Kasık bölgesinde yüksek ağrılar

Rahim duvarı kalınlaşması bitkisel tedavi yöntemi

Rahim Duvarı Kalınlaşması
Rahim Duvarı Kalınlaşması

Makalemizin başında belirtiğimiz gibi rahim duvarı kalınlaşması bitkisel tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilen bir kadın hastalığıdır. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU rahim duvarı kalınlaşması için şifalı bitkiler olarak ” soğan kürü ” kullanılmasını önerdi. Soğan kürü yapılması ve uygulanması çok kolay bir kür dür.

Rahim duvarı kalınlaşması tedavisi için soğan kürü hazırlanması ve uygulanması

Soğan kürünü yapılması için orta bir boy soğana ihtiyacımız olacak. Orta boy soğanın ince kahve rengi kabuklarını soyduktan sonra 4 parçaya bölelim ve 1/5 ( bir buçuk ) bardak suda 5 dakika boyunca kaynatalım. Hazırladığımı soğan kürünü 6 ayda bir 15 gün boyunca uygulayalım. Dikkat edilmesi gerekilen bir diğer husus ise soğan kürü adet bitiminden 2 sonra başlanmalı eğer ki adet düzensizliğiniz var ise hemen başlayınız.

Not: Rahim duvarı kalınlaşması tedavisi için önerdiğimiz soğan kürünü ülseri veya gastriti olan bayanlar kullanmasın!

03.12.2021 07:30