Kuveyt Türk EFT Ücreti

Kuveyt Türk EFT Ücreti. Banka işlemlerinde önemli bir yeri olan para transferi işleminizi bankaların çeşitli kanallarını kullanarak yapabilirsiniz. Para transferi işleminiz için bankaların şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi banka ATM’lerini de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda internet bankacılığı ve telefon bankacılığı hizmetini kullanarak ya da bankanın mobil uygulamasını kullanarak para transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Para transferi adına kullanabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Elektronik Fon Transferi yani daha çok bilinen ismi ile EFT yöntemidir. İkincisi ise havale yöntemidir. EFT yöntemi ile havale yöntemi çok sık olarak karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT ile havale işlemi arasındaki farklardan bahsedecek olursak EFT işlemi farklı bankalar arasında gerçekleşmektedir. Havale işlemi ise, aynı bankanın farklı şubeleri arasında yapılan para transferi işlemidir. EFT işlemi için belirlenen bir EFT masraf ücreti vardır, havale işlemi için ise herhangi bir masraf ücreti talep edilmez.

EFT işlemi ile paranızı istediğiniz bankaya transfer edebilirsiniz. EFT işleminizi yaparken bankaların sizden talep ettiği ücreti bankalar kendisi belirler. Bankalar, EFT masraflarına göre EFT ücreti belirlemektedir. Her bankanın EFT ücreti farklıdır. Örneğin Kuveyt Türk EFT ücretini öğrenmek istiyorsanız bu yazının devamını okumanız gerekecektir.

Kuveyt Türk EFT Ücreti Ne Kadar?

Kuveyt Türk ile EFT yapacağınız zaman EFT işlem ücretleri bankacılık kanallarına göre belirlenmektedir. Sadece Kuveyt Türk değil diğer bankalar da yapacağınız EFT işlemlerinizi hangi bankacılık kanalı ile yaptığınıza bakarak EFT ücretlendirmesi yapmaktadır.

Kuveyt Türk EFT ücreti şöyledir;

Kuveyt Türk EFT Ücreti
Kuveyt Türk EFT Ücreti

Eğer Kuveyt Türk ile EFT işleminizi bankanın şubesini ziyaret ederek yapacaksanız Kuveyt Türk EFT ücreti 24-300 TL arasında olacaktır. Bu masraf ücretleri Kuveyt Türk’ün % 0.1 oranında EFT ücretlendirmesi yapması ile belirlenmiştir. Ayrıca banka şubeleri aracılığı ile isme EFT yapıldığında Kuveyt Türk EFT ücreti 18-120 TL arasında olmaktadır. Kuveyt Türk aracılığı ile toplu EFT yapıldığında bankanın ücretlendirmesi 3 TL ile 240 TL arasında olacaktır.

Kuveyt Türk EFT yapıyorsanız EFT masraf ücretini ödemeniz gerekecektir. Fakat EFT işlemi için sadece bankanın şubesini kullanarak EFT yaparsanız bir ücret ödemeniz gerekecektir. Kuveyt Türk internet bankacılığı kullanarak EFT işleminizi yaparsanız herhangi bir EFT işlem ücreti ödemenize gerek yoktur. Aynı şekilde Kuveyt Türk telefon bankacılığı hizmetini kullanarak EFT yaparsanız da Kuveyt Türk EFT ücreti ödemeniz gerekmez. Telefon bankacılığı hizmetini kullanmak için 444 0 123 veya 0850 251 0 123 numaralarını arayabilirsiniz. Ayrıca Kuveyt Türk mobil bankacılık hizmetini de kullanabilirsiniz. Eğer Kuveyt Türk mobil bankacılık hizmetini kullanarak EFT yaparsanız da EFT işleminiz için herhangi bir masraf ücreti ödemezsiniz.

Sizin de gözlemlediğiniz gibi EFT işlemlerinizi şubeden yapmak yerine internet aracılığı ile ya da bankanın mobil uygulamasını kullanarak yaparsanız daha az para harcamış olursunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=kmOWH8ikArE

10.08.2021 11:38