Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır? Günlük hayatımızda hepimizin hemen hemen bir kredi kartı vardır. Ancak bazen öyle harcamalar yapmamız gerekir ki yanımızda olan bu kredi kartlarının limiti yapacağımız alışverişe yetmez. Belki çoğu zaman sırf bu nedenden dolayı istediğimiz alışverişi yapamıyoruz. İşte tam da buraya devreye kredi kartınızın limitini arttırmak aklınıza gelir. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Bu yazımızda sizlere bu sorunun cevabını vermeye çalıştık.

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Ülkemizde kredi kartı limitleri ile ilgili değişik uygulamalar vardır. Kişiye sahip olduğu her kredi kartı için ayrı ayrı limitler belirlenir. Başka bir uygulama ise her müşterinin bir adet kredi kartı ve kredi kartı limiti olmasıdır. Bu uygulama en çok kullanılan ve en yaygın olan uygulamadır. Yani bir bankada birden fazla kredi kartı olanlar bile belli bir borçlanma limitine göre borçlanabileceklerdir.

Kredi Kartı Limit Arttırma
Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartı limitiniz, kredi kartı başvurusu esnasında belirttiğiniz belgelere göre ve bankanın tahsis ettiği ekibin düzenli gelirinize göre belirlediği limittir. Günümüzde kredi kartı limit arttırma kişinin isteği doğrultusunda yapılmaktadır. Bankalar da bu yasayı temele alarak müşterilerini tek tek arayarak onlardan kredi kartı limitlerini arttırmalarını teyit etmek yoluna gitmişlerdir. Bazı bankalar ise bu yolu izlememektedirler. Bu durumda da müşterilerin kendi istekleri ile kredi kartı limiti arttırılır. Bunu yapabilmek için de müşterilerin bankaya ait olan iletişim numaralarından aramaları ve kredi kartı limitini arttırmak istediklerini belirtmeleri gerekiyor. Böyle bir durumda da gelirinizi belgeleyerek bankaya faks çekmeniz gerekiyor. Ama faksı çektikten sonra da faksınızın karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığınız kontrol etmeniz gerekmektedir. Çünkü gönderdiğiniz belgeler karşı tarafa ulaşmadığı takdirde kredi kartı limitinizi arttırma talebiniz işleme alınmayacaktır.

Belgeleriniz gerekli birimlere ulaştığı andan itibaren gerekli araştırmalar yapılıp sizin kredi kartı limitinizin arttırılıp arttırılmaması konusunda karar verilir. O döneme kadar yapmış olduğunuz harcamalar, borcunuzu zamanında ödeyip ödemediğiniz gibi kriterler temel alınarak kredi kartı limitiniz ya arttırılır ya da arttırılmaz. Gönderdiğiniz belgeler karşı tarafa ne kadar erken ulaşırsa limit arttırma talebiniz de o kadar erken işleme konulacak ve en geç 1- 2 iş günü içerisinde size dönüş yapılacaktır.

20.12.2021 08:30