Kredi Kartı Dönem Borcu Kaç Gün Ödenmezse Avukatlık Olur?

Kredi Kartı Dönem Borcu Kaç Gün Ödenmezse Avukatlık Olur? Gün geçtikçe talipleri daha çok artan kredi kartları düzgün ve tutarlı bir şekilde kullanıldıklarında gerçekten birer hazine değerindeler. En zor zamanlarınızda cebinizde nakit paranız bulunmadığında sizler için eşi bulunmaz bir yardımcı niteliğindedirler.

Fakat bu yardımcınızın varlığı ve yokluğu ise büyük çapta hissedilmektedir. Varlığı ile sizin dostunuz olan kredi kartı borcunuzu ödememeye başladığınızda bu dost sizin için büyük bir derde sebebiyet verecek demektir.

Sizler son ödeme tarihlerinizi geçtikçe kredi kartlarınıza faiz işler ve borcunuz giderek artarak içinden çıkmaz bir hal almaya başlar. Örnek olarak 5000 TL dönem borcu gelmiş olan kredi kartınızın asgari ödemesi 500 TL yapmaktadır. Sizin burada yapacağınız şey ya bir an önce dönem borcunuzun tamamını kapayıp rahat etmek ya da asgari ödeme tutarı denen faiz kredi kartı borcunuz üzerine faiz bindirmeye başlayacaktır.

Aslında baktığınız zaman asgarisini ödemek de dönem borcunuzun faizini ödemek anlamına da geliyor. Asgari ödeme tutarını ödediğiniz zaman borcunuzdan düşmüş gibi size görünse bile aslında borcunuz ay sonuna doğru yine 5000 TL tutarına yaklaşıyordur.

Kredi Kartı Dönem Borcu Kaç Gün Ödenmezse Avukatlık Olurum?

Kredi Kartı Dönem Borcu
Kredi Kartı Dönem Borcu

Sizin her anınızda yanınızda olan ve her ihtiyacınızda size yardım eden kredi kartınızın borcunu ödememeniz sizin için tehlike çanlarının çaldığını yavaş yavaş göstermektedir. Tedbir elden gittiği zaman kredi kartları açısından kişiler içinden çıkılamaz bir hal alabiliyor.

Bütün bunlar gerçekleştiğinde ise kredi kartınıza ait dönem borcunuzu ödemediğiniz takdirde ilk ay faiz uygulamasına maruz kalırsınız. Daha sonrasında ise gelecek ay da aynı faiz oranına maruz kalır ve ödemezseniz banka tarafından takibe alınırsınız.

90 günlük size verilen süreyi doldurmuş olup hala borcunuza dair bir ödeme gerçekleştirmediyseniz de bu süre sonunda dosyanız hazırlanıyor ve avukata gönderilerek hakkınızda işlemler başlıyor.

Avukatlık Olmam Beraberinde Neleri Getirir?

Kredi kartı borcunuzdan dolayı avukatlık olmanız kredi notunuzu mahvediyor. Sadece o bankanın değil Merkez Bankası’nın kara listesine alınıyor ve hiçbir bankadan kredi veya kredi kartı hizmeti alamıyorsunuz.

12.09.2021 08:30