İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar. Küresel bir hal alan dünya ekonomisi üzerinde birçok kişi yaşamlarının belirli dönemlerinde farklı maddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalmaktadır. Bir kısmımız elimizdeki maddi olanakların yardımı ile bir şekilde iş yaşamında tutunmak için mücadele verirken bir kısmımız ise maddi yetersizlikler sebebi ile piyasada kendimize yer bulamamaktayız.

Etrafa şöyle bir göz gezdirdiğimiz ve düşündüğümüzde mutlaka birbirinden farklı iş fikirlerinin farkına varabiliyoruz ancak parasal sıkıntılar sebebi ile fikirlerin yaşama geçirilmesi aşamasında problemler ile karşılaşma ihtimalimizde oldukça yüksek. Çok yakın bir döneme kadar birçok kimse aynı maddi yetersizlik sorunları sebebi ile hayallerindeki iş imkânına sahip olamazken günümüzde işyeri açma kredisi kullandıran bankalar yarımı ile bu sorun büyük ölçüde aşılmış durumdadır.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar
İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

Farklı teşvikler ile desteklenmekte olan proje dâhilinde bir takım bankalar işyeri açmak adına destek talep etmekte olan müşterilerine çeşitli kredi olanakları sunarak fikirlerini dilediklerince geliştirmelerine destek olmaktadırlar. Yazımızda işyeri açmak isteyen bireylere kredi desteği veren bankalar ile ilgili detaylara göz atabilirsiniz.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İlk olarak kredi talebinizi gerçekleştirmeden önce bilmeniz gereken nokta yapacağınız işe göre farklı avantajlar ile kredi veren bankaların değişebileceği hususunu unutmamanız gerektiğidir. Çünkü farklı alternatifler arasından en uygun olanı değerlendirmek geri ödeme aşamasında oldukça önemlidir. Örneklendirmek gerekse hayvancılık ve tarım ile ilgili bir iş kurmak istiyorsanız en avantajlı olanaklara sahip banka Ziraat Bankasıyken farklı başka bir iş alanı için ise daha farklı bir banka daha cazip imkânlara sahip olabilir.

  • Ziraat Bankası; Genel olarak hayvancılık ve tarım alanında iş kurmayı düşünen çiftçiler için oldukça uygun kredi imkânları sunmaktadır.
  • Halk Bankası; Devletin destek verdiği KOSGEB programı yardımı ile düşük faizli ya da doğrudan hibe olarak kredi vermektedir.
  • Garanti Bankası; Gerekleri şartları sağlayabilen girişimcilere Avrupa Yatırım Fonu Desteği yardımı ile oldukça cazip kredi kolaylıkları sunmaktadır.
  • Yapı Kredi Bankası; İş projesi olan ancak parasal olarak olanakları yetersiz olan girişimciler için farklı ödeme kolaylıkları sağlayan kredi ürünleri sunmaktadır.

08.12.2021 08:30