İş Bankası İhtiyaç Kredileri

İş Bankası ihtiyaç kredileri nakit ihtiyaçlarına çare oluyor. Evlilik, tatil, eşya, sağlık ve eğitim vb.  harcamaları İş Bankası ihtiyaç kredileri seçenekleriyle 36 aya kadar uzanan vade ve düşük faiz oranları ile kredi kullanılabilir. 18 yaşını dolduran ve gelirini belgeleyen herkes İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi çekebilir.

İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi ürünlerinden faydalanmak isteyen herkes dilediği vade ve tutarı seçerek  sorgulama yapar, online başvuruda bulunur.

İş Bankası İhtiyaç Kredileri Ürünleri

Eğitim Kredisi

Çocuğunun eğitim gideri artan aileler, eğitim masraflarının tamamını tek kalemde ödeyebilir. Eğitim kredisi; öğrencilerin özel okul, üniversite gibi eğitim giderlerinin karşılanması esnasında kullanılmaktadır. Eğitim kredisini kullanacak kişi öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge karşılığında kredi miktarını okul hesabına direkt aktarabilir ya da fatura karşılığı krediyi nakden alır. Eğitim kredisi almak isteyenler isterlerse şubeye de başvurabilir.

Emeklilere Özel Kredi

İş Bankası İhtiyaç Kredileri
İş Bankası İhtiyaç Kredileri

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’dan aldıkları maaşlarını İş Bankası’na aktaran tüm emekliler İş Bankası’ndan kredi kullanabilir. Emekli maaşlarının ödeme şekline bağlı olarak ayda bir bir taksit ödemeli ya da emekli maaşlarının üç ayda bir ödenmesine bağlı olarak üç ayda bir taksit ödemeli emekli kredisi çekilebilir. Emekli kredisinden faydalanmak için emekli olduğunu belgeleyen tanıtım kartıyla beraber emeklilerin diledikleri İş Bankası şubesine gitmeleri yeterli.

Tüketici Destek Kredisi

​Kredi; orta ve üst düzey geliri olan ücretli ve emeklilerle bu gelir grubuna dahil serbest meslek sahipleri arsa alımı, konut tadilatı, kooperatif hissesi alımı, konut kredisi koşullarına uymamış bitmeyen konut alımı ile düğün harcamaları gibi ticari faaliyete girmeyen her türlü bireysel nitelikli nakit ihtiyaçlarının finansmanı için kullanılan kredi çeşididir.

Şehir belediye sınırları içindeki tapuya müstakil ya da kat mülkiyeti esasına uyan tescilli veya müstakil veya kat irtifakına göre tescil edilmekle birlikte iskan raporu veya iskan raporunun geciken iskana elverişli yazısı bulunan ipotek konulacak konutun ekspertiz değerinin en çok %50’si kadar, tüketici destek kredisi kullandırılır. 06.03.2007 tarihinden itibaren kişiye sahip olduğun konutun teminatı altında kullandırılacak tüketici destek kredisi BSMV’den muaf tutulur.

Konut tadilatı dışında kullanılan tüketici destek kredisi için KKDF muafiyeti söz konusu değildir. 5582 sayılı Kanun uyarınca müşteriler sahip oldukları konutları teminat altında kullanılan tüketici destek kredisi (mortgage) de ipotekli konut finansmanı içerisindedir.

Tüketici destek kredisi müşterilerin mevcut konutlarının ipoteği karşılığında kullandırılır. İşyerinin ipoteği karşılığında kredi kullandırılmaz, Arsa ipoteğiyle de kredi kullandırılmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=79FO8AhwdlA

Arsa Kredisi

Birikimlerini arsa alarak yatırım haline getirmek  isteyen müşteriler kredilerini İş Bankası’ndan alabilir. Satın alınacak arsanın “acil satış değeri” nin azami %50’si tutarında, arsa kredisine başvurulur.

2/B Kredisi

2/B tasarısı adıyla meşhur olan 6292 sayılı kanun kapsamında satılan arazilerin sahipleri, söz konusu arazilere 120 ay vade seçeneği ile kredi kullanarak sahip olabilirler. Taksit seçenekleri oldukça uygundur.  2/B kredisi kullanmak isteyen kişiler, başvuru ücretini yatırdığını gösterir dekont ile hak sahipliği olduğunu belgeleyen yazılı resmi tebligat metni ve kredi için gerekli diğer başvuru evraklarıyla herhangi İş Bankası şubesine gitmek yeterlidir.

Faturalı Alışveriş Kredisi

İş Bankası’nın anlaşmalı olduğu firmalardan beyaz eşya, bilgisayar vb. ürün almak isteyenler nakit sorunu yaşamayacak.Sadece faturasını ibraz etmeleri kullanmak için yeterli. Aldığınız ürünün tutarını İş Bankası doğrudan firmaya ödemektedir. Faturalı alışveriş kredisi almak isteyenler ister şubeye uğrar, isterlerse İş Bankası’nı telefondan ararlar.

Yat Kredisi

Bazı insanlar bazı şeylerin hayalini kurar. Fakat istedikleri şeyi alamazlar. Tekne de bu hayallerden birisidir. İş Bankası artık avantajlı ödeme seçenekleriyle müşterilerine tekne sahibi olmanın yolunu açıyor. Nakit blokaj ya da gayrimenkul ipoteği ile kullanabilen Yat Kredisi için şubenize uğramak yeterli.

Çevreci Kredi

​Çevreci Kredi seçeneğiyle müşterilere özel çevre dostu çözümler…

Daha temiz ve güzel yarınlar ve doğa dostu konutlar için İş Bankası’nın çevreci kredi yeniliği.
Çevreci kredi uyarınca bireysel nitelikli ihtiyaç kredisi kullanabilir.

06.08.2021 09:30