Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar. Kredi kartı kadar tehlikeli olmadığından ve genel olarak bu bakış açısıyla bakıldığından hemen hemen herkes kolay para transferlerinde bankacılık işlemlerine ücret ödemekten kaçınmak için birden fazla bankaya ait hesap kartını aktif bir şekilde kullanıyor. Fakat bazen farkında olunmadığı zamanlar bankalar bu hesaplar için hesap kesim ücreti adı altında hesabınızda bulunan paradan size sormadan işletim uyguluyorlar. Bu hesap kesim ücreti ise tek bir hesap açısından düşünüldüğünde yıllık ortalama 100 TL civarında bir rakamı bulabiliyor. Elde bulunan hesap kartları ve bu hesaplar düşünüldüğü zaman bu kesintiler ise zamanla daha da can sıkıcı bir hal alabiliyor.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Yapı Kredi Nuvo

Şubesiz bankacılık hizmetine Nuvo ile başlayan Yapı Kredi Bankası, Nuvo hesabı kullanan müşterilerinden EFT, havale veya hesap işletim ücreti almamaktadır.

Finansbank Enpara

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Finansbank Enpara uygulaması Türkiye’de başlayan ilk şubesiz bankacılık uygulamaları arasında yer alıyor. EFT, havale veya hesap işletim ücreti gibi kesintiler yapılmıyor. Ayrıca Enpara üzerinden gerçekleştirilen harcamalarda iade almak bile mümkün. Finansbank Enpara hesabı açtırmak için ise yapmanız gereken tek şey internet bankacılığından hesap açtırmak için talepte bulunmak. Daha sonrasında ise banka sizi arayarak müsait olduğunuz bir gün randevu alarak ev veya ofisinize gelerek işlemleri gerçekleştirecek.

iGaranti

Aynı zamanda Garanti Bankası’nın mobil uygulaması olan bu hesap ile birlikte hesabın sahibi olanlar EFT ve havale işlemlerinde hiçbir şekilde ücret ödemiyorlar. Bunun dışında bazı dönemlerde yapılan kampanyalar ile de yaptığınız harcamaların bir kısmının iadesine bile sahip olabiliyorsunuz. Bu hesapta da hesap işletim ücreti uygulanmıyor.

HSBC Bank Büyük Adım Hesabı

HSBC bankasına başvurarak Büyük Adım hesabı açtırmış olan müşteriler, EFT, havale ve hesap işletim ücreti gibi kesintilerden muaf oluyorlar. Fakat bunun için ise bankada en az 3 adet otomatik ödeme talimatınızın bulunması gerekiyor.

İş Bankası

İş Bankası’nın hesap işletim ücretinden kurtulmak için ise 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz yeterli oluyor. Fakat İş Bankası’nda EFT ve havale için aynı şeyler geçerli değil.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk, bankalar arasında hiçbir şekilde müşterilerinden hesap işletim ücreti talep etmiyor.

08.09.2021 08:30