Göz Çapaklanması Bitkisel Tedavi

Göz Çapaklanması Bitkisel Tedavi

Çocuklarda göz çapaklanması şifalı bitkiler ile tedavi edilebilen bir göz hastalığıdır. Göz çapaklanması bitkisel tedavi yöntemini sadece çocuklarda değil yetişkinlerde rahatlıkla kullanabilir. Şifalı bitkiler ile hazırlanan bu pratik göz çapaklanması kürünü bizlere Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU katıldığı özel bir TV programında canlı gösterimi ile paylaştı.

Göz Çapaklanması ve Tedavisi

Göz çapaklanması şifalı bitkiler ile hazırlanan kürler ile tedavi edilebilir bir göz hastalığıdır. Peki göz çapaklanması neden olur ? hiç merak ettiniz mi. Özellikle sabahları uyandığımız zaman gözlerimizin sularının kuruması ile meydana gelen kuru veya sümüksü görünüme göz çapağı denir. Gözlerimizde çapaklanmanın bir çok nedeni bulunmaktadır. Bunları saymak gerekir ise;

Göz Çapaklanması Neden Olur

Göz çapaklanmasının bir çok nedeni bulunmaktadır, bunları sırası ile saymak gerekir ise;

Göz iltihaplanması; Gözlerin enfeksiyon kapması sonucunda gözlerde iltihaplanma olur ve bu gözdeki akmalar sonucunda gözlerde kırmızı veya pembe renkte kızarıklık ve çapaklanma olur.

Göz alerjisi; Genellikle mevsimsel veya hayvanlara karşı olan alerjilerden dolayı gözlerde çapaklanma gözlemlenebilir. Bu tür alerjilerden dolayı gözlerde genelde sıvı akıntısı olur ve bu sıvı kuruyunca çapaklanma oluşur.

Göz Kuruluğu; Göz kuruluğu hastalığı olan kişilerde göz yaşı üretimi yetersiz olduğundan gözler yeterince nemlenme olmaz ve beslenmez, bu durumdan dolayı gözlerde çapaklanma olur.

Göz Yaralanması; Göze giren ve

göz çapaklanması bitkisel tedavi
göz çapaklanması bitkisel tedavi

ya kaçan yabancı maddeler gözümüzün kornea diye adlandıran tabakasına zarar verir ve yara alır. Eğer ki dikkat edilmez ise bu yara mikroplar tarafından iltihaplanmasına neden olur ve kornea ülserinin meydana gelmesini sağlar, bu durumdan dolayı gözlerde iltihaplanma olur.

Göz Yaşı Kanalı Tıkanıklığı; Özellikle yeni doğan çocuklarda sıkça rastlanan bir göz hastalığıdır. Göz kanalları tıkalı olarak doğan çocuklarda aşırı şekilde sulanma ve çapaklanma olur. Bunun nedeni de aslında gözün mikrop kapması dır.

Göz Çapaklanması Bitkisel Tedavi

Yukarıda sizlere saydığımız nedenlerden dolayı gözlerde çapaklanma görünmektedir, aslında dikkatlice okuduğumuzda hepsinin ortak nedeni gözlerin mikrop kapması dır. Gözlerimizi mikroplardan koruyup veya mikropları dezenfekte edip gözlerimizi eski sağlığına kavuşturabiliriz. Peki şifalı bitkiler ile gözlerimizi nasıl dezenfekte edip eski sağlığına kavuşturabiliriz.

Göz Çapaklanması Tedavisi & İbrahim SARAÇOĞLU

Prof.Dr İbrahim SARAÇOĞLU göz çapaklanması bitkisel tedavi için gözlerimizi dezenfekte etmenin ve mikroplardan arındırmanın çok kolay ve pratik bir yolunu bizler ile paylaştı. Antibakteriyel ve ayrıca antiseptik olan çay ile bu söylediklerimiz çok kolay ve pratik. Biraz demli bir çay gözlerimizi mikroplardan arındırmak için yeterli olacaktır. Sofralarımızda tükettiğimiz ve demlediğimiz çay ile soğuduğu zaman kulak pamuğu ile gözlerimize yapacağımız uygulama ile gözlerimiz eski sağlığına dönecektir.

02.12.2021 09:13