Girişimcilik Kredisi Veren Bankalar

Girişimcilik kredisi veren bankalar çok sayıdadır ve bu konuda sizlere oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Bu bankaların sağladığı imkânlardan faydalanabilir ve girişim fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz. İmalat, ticaret, hizmet sektörü ile ilgili herhangi bir fikriniz pek çok banka tarafından desteklenmektedir ve size uygun faiz oranlarına sahip değişik krediler sağlanmaktadır. Ayrıca kafe, atölye, restoran gibi işletmeler açma girişimlerinizde pek çok banka tarafından desteklenmektedir. Türkiye Eğitim Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapıkredi, Finansbank, Ziraat Bankası bu konuda hizmet veren ve size uygun krediler sağlayan bankalardır. Ayrıca bazı bankalar size kredinin yanında girişimcilik konusunda önemli eğitimler de verip sizin bu konuda kalıcılığınıza çaba sarf etmektedir. Bu sayede ihtiyacınız olan tüm destekleri almış olacaksınız.

Girişimci Kredisi Veren Bankaların Şartları

Girişimci destek kredisi veren bankalar bu konuda size çok çeşitli imkânlar tanımaktadır. Türkiye Eğitim Bankası size kredinin yanında aynı zamanda çeşitli girişimcilik eğitimleri de vermektedir. Yapıkredi Bankası sizlere ödeme konusunda rahatlık sağlamaktadır. 3 ayda 1 ödeme yapma gibi imkânları ile yeni girişimcilerin alanda tutunabilmeleri için önemli destekler vermektedir. Garanti Bankası Avrupa Yatırım Fonu desteği ile beraber kredi vermektedir yalnız bunun için aradığı şartları mutlaka eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. İş Bankası size çok uzun vadeli krediler vererek uzun bir süre boyunca az ödeme ile ayakta kalmanızı sağlamayı hedeflemektedir. Ziraat Bankası genelde tarım ve hayvancılık ile ilgili girişim yapan kişilere destek vermektedir.

Girişimcilik kredisi nedir

girişimcilik kredisi
girişimcilik kredisi

Girişimcilik kredisi nedir sorusu çoğu kişinin aklında beliren ve cevap aranan bir sorudur. Bu sorunun oldukça basit bir cevabı vardır. İyi bir fikriniz ve planınız olduğu sürece bankalar sizi maddi olarak desteklemek için değişik imkânlar sunmaktadır. Bazı bankalar uzun vadede kredi sağlarken bazıları da size özel faiz oranları uygulamaktadır. Tabi yakın zamanda başlayan kredi notuna göre faiz oranı uygulamasını hatırlamakta fayda var. Bu şekilde sizin veya şirketinizim kredibilitesi yani kredi notu iyiyse daha uygun faizlerle daha fazla kredi sağlayabileceksiniz. Bunun içindir ki güncel kredi notunuzu öğrenmeli ve kredi notu nasıl yükselir meselesine daha çok dikkat etmelisiniz.

Yani yeni bir işletmecinin işlerini toparlayana kadar ödemelerini ayarlayan ve bu konuda yardımcı olan bankaların verdiği kredi girişimcilik kredisi türündedir. Fikriniz varsa fakat sermayeniz yoksa mutlaka bankaların bu girişimcilik kredilerini araştırarak çekmeyi düşünmelisiniz. Çünkü iyi bir şekilde araştırdığınızda mutlaka sizin ihtiyaçlarınıza uygun bir kredi bulup kullanma imkânını yakalayabilirsiniz.

Halkbank girişimcilik kredisi

Halkbank girişimcilik kredisi diğer bankalardan farklı uygulamalar içeren bir kredidir. Bu bankadan girişimci kredisi almak için belirli aşamalardan geçmeniz gerekmektedir. Devletin KOSGEB projesi ile anlaşmalı bir şekilde çalışan bu banka kredi almaya uygun kişilere hibe ya da uygun faizli krediler vermektedir. Öncelikle bu krediyi alabilmek için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamış olmanız gerekmektedir. KOSGEB’in sizin KOBİ beyannamenizi kabul etmesi durumda girişimci kişiye destek süreci başlamaktadır.

Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra gerekli bütçe desteği hesaplanır ve ödeme planları yapılır. Biraz karmaşık bir işlem gibi gözükse de bu kredinin faydalandığınızda alacağınız hizmet ve ödeme koşulları diğer bankalara göre çok daha uygun olacaktır. Bir de işin elbette ki olumsuz tarafı olabilir. Krediye ulaşamama ihtimali için de kredi neden çıkmaz yazımızı okumanızı ve bu ihtimali engellemek için neler yapabileceğinizi görmenizi öneririz.

Girişimci kredisi pek çok kişinin ihtiyaç duyacağı bir kredi türüdür. Dükkan kredisi veren bankalardan büyük imalat işlerine veya sadece emekleyen bebek fikirlere kredi sağlayan bankalar mevcut. Sağlam bir fikriniz olduğu sürece bankalar size bu konuda yeterli desteği verecektir. Bazı bankaların bu konuda girişimleri yoktur fakat genelde Türkiye’nin en büyük bankaları girişimci kişileri desteklemektedir. Sizin fikirleriniz olduğu sürece sermaye sağlayan bu bankalardan düşük faiz oranları ile ya da uzun vadede kredi çekebilirsiniz. İhtiyacınızı belirttiğiniz sürece ve fikriniz konusunda sağlam planlar kurduğunuzu ispatladığınız sürece krediniz onaylanacaktır. Girişimci kişiler genelde iş kurmak için krediye ihtiyaç duyarlar. Çünkü hızlı bir şekilde yüklü miktarda para bulabilmek zor bir iştir. Bu konuda sizi destekleyecek ve size uygun ödeme planları oluşturabilecek çok sayıda banka mevcuttur.

10.07.2021 08:30