Garanti Hesabımda Ne Kadar Para Var Nasıl Öğrenirim?

Garanti hesabımda ne kadar para var? Garanti Bankası müşterilerinin çok sık sorduğu bu soruyu cevaplamak artık oldukça kolay. Garanti geliştirdiği internet bankacılığı ile artık garanti hesabı olanlar hiç vakit kaybetmeden hesaplarında ne kadar bakiye kaldığını, ne zaman ne kadar harcama yaptıklarını istedikleri her yerde rahatça öğrenebiliyor. Garanti Bankası kullanıcıları garanti.com.tr adresine girerek kayıtlı internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla hesap ve bakiye bilgilerine ulaşabiliyor. Henüz internet bankacılığına geçmemiş müşteriler ise yine aynı adreste yer alan Bireysel İnternet Şubesi ve Kurumsal İnternet Şubesi uzantılarının altında yer alan “İlk Kez Parola Almak İstiyorum” kısmında gerekli bilgileri doldurup anında internet bankacılığı hesabına sahip olabiliyor. 

Garanti Hesabımda Ne Kadar Para Var Nasıl Sorgularım?

Garanti mobil bankacılık ile banka kartınız yanınızda olmadığında bile rahatlıkla garanti hesap sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Kişi isterse bu şekilde istediği bu uygulama ile dilediği hesaba para da transfer edebilmektedir. Kendi mobil hesabınızdan gönderdiğiniz parayı gönderdiğiniz kişi Türkiye’de bulunan herhangi bir bankamatikten rahatlıkla çekebilir. Garanti kullanıcıları kart bakiyelerini mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden yapabileceği gibi dilerse bu bilgilere bir sms vasıtası ile de ulaşabilir. Hesap bilgilerini sms yoluyla öğrenmek isteyen banka müşterisi telefonun mesaj kısmına sadece “bilgi ” yazıp 3340’a göndermesi yeterli olacaktır. Banka size gönderdiği Smsin içinde güncel kart borucunuz, güncel bakiyeniz, dönem içi yaptığınız harcama miktarı ve gelecek ayın ekstra kesim tarihi bilgileri yer almaktadır.

Garanti Hesabımda Ne Kadar Para Var
Garanti Hesabımda Ne Kadar Para Var

Garanti Hesabımda Ne Kadar Para Var?

Hesap özetine daha detaylı görmek isteyenler ve özellikle garanti hesabıma bakmak istiyorumdiyenler için geliştirilen ve kişileri bankaya giderek vakit kaybetme zahmetin kurtarmak için kullanılan İnternet Bankacılığı hizmetinin ana sayfasında güncel işlemlerinizin özetine tarihi ile beraber ulaşabilirsiniz. Sitenin içinde yer alan Özet bölümünde kartınızın içindeki güncel bakiyeye, borçlarınıza ve kartınızdaki nakit akışına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İnternet bankacılığı sayesinde çok kısa bir süre içinde, çok daha ucuza EFT, Havale, başka bankadaki kredi kartı borcunuzu ödeme ve kredi kartı borcu ödeme işlemlerinizi birkaç tıklama ile oturduğunuz yapabilirsiniz.

İnternet şubesinden garanti hesabımda kaç para var? , en son nerede ne kadar TL alışveriş yaptım? Gibi soruları öğrenebileceğiniz gibi elektronik ortamlarda kimlik yerine kullanabileceğiniz mobil imza başvuru talebinde de bulunabilirsiniz. Cep telefonu bilgilerinizde bir eksiklik olduğunda bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi bir Garanti Şubesine gidip sisteme bilgilerinizi kaydettirmeniz gerekecektir. Mobil imzayı kullanabilmek için telefonunuzun 128 KB Turkcell bir hat olması gerekmektedir. Mobil imza sayesinde internet şubesine her girmeniz gerektiği zaman cep numaranızı girmek zorunda kalmazsınız. Mobil imza cep telefonu hattı üstüne kayıtlı olduğu için numaranızı başka bir hatta geçirdiğinizde mobil imzanız iptal olacaktır ama yeni aldığınız hat üzerinden de tekrar mobil imza başvurusu yapmanız mümkündür.

İnternet Bankacılığı ya da sms dışında hesap özeti detaylarını öğrenmek isteyenler için garanti alık hesap özetinizi mail adresinize de göndermektedir. Garanti bünyesinde barındırdığı Bonus, Flexi, Money, Visa, Amerikan Express kartlarınız için size her ay e-mail yoluyla ekstrenizi gönderiyor. Böylece kağıt israfını engellediğiniz gibi e – ekstre talebinde bulunarak 5 TL bonus puan ya da 3000 MR kazanabilirsiniz. E- mail ekstre talebinizi sms, internet bankacılığı ya da 444 0 700 garanti özel bankacılık talep hattından edinebilirsiniz. Garanti Bankası bankacılık alanını internet üzerinde hem en iyi şekilde hem de en güvenli şekilde sunan bankadır. Banka müşterilerinin gereksiz zaman kaybetmemesi için bütün işlemlerini en hızlı gerçekleştirilecek şekilde düzenlemektedir.

18.07.2021 09:30