Garanti Bankası Avans Hesap Nedir?

Garanti Bankası Avans Hesap Nedir? Avans hesap, hesapta para yokken dahi nakit para çekebilme ve acil ödemelerin gerçekleştirilebildiği hesaba verilen addır. Kısacası, vadesiz hesaba tanımlanan kredili mevduat hesabıdır. Kısa süreli nakit ihtiyaçlarının karşılandığı, hesapta yeterli miktarda para olmadığı zamanlarda avans hesap kullanır. Sadece kullanılan miktar ve gün için faiz ödenir.

Avans Hesap Başvurusu Nerede Yapılır?

Avans hesap başvuru işlemleri Garanti Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru sonucu en geç 5 iş günü içerisinde e-posta adresine gönderilir. Kişi isterse 444 0 333 Alo Garanti’yi arayarak sonucunu öğrenebilir. Kişinin, avans hesap başvurusu onaylandığı takdirde, onaylı limiti kullanabilmek için şubeye nüfus cüzdanı ve gelir belgesini gösteren belge gitmesi ve ilgili belgeleri imzalaması gerekmektedir.

Garanti Bankası’nda hesabı olmayan birisi de hesap açtırmak için en yakın Garanti Bankası şubesine gitmelidir.

https://www.youtube.com/watch?v=ZL_ENsYyrDE

Garanti Bankası Avans Hesap Nedir Hesabın Özellikleri Nelerdir?

Hesap para olmadığı anlarda, avans hesap limiti kadar kişi ihtiyacı doğrultusunda kredi kullanabilir. Paracard’ını kullanarak 7/24 kredisi kadar nakit çekebilir.

Müşteri, EFT, havale, fatura ödemesi gibi her türlü bankacılık işlemini kolayca yapabilir, hesabında para olmadığı anlarda bile limiti kadar, avans hesabının tanımlı olduğu vadesiz hesaptan elektrik, su, telefon gibi otomatik fatura ödemelerini ve taksit, kira vb düzenli ödemelerini günü gününde yapar.

Hesap eksi bakiyedeyken avans hesabınızın tanımlı olduğu vadesiz hesaba herhangi bir para girişi olursa hesap otomatik olarak kredi ödemesini yapar. Kullanılan kredinin faizi sadece kredi çekilen  gün kadar işlemektedir.

Garanti Bankası Avans Hesap Nedir
Garanti Bankası Avans Hesap Nedir

Ay içinde müşterinin kullanmış olduğu kredinin faizi bir sonraki ay hesaptan otomatik olarak çekilmektedir.

Ay içerisinde avans hesap kullanılması halinde borç ve faiz tutarlarını gösteren ekstre ay sonunda müşterinin adresine gönderilmektedir. Avans hesap ekstresi için de 1,40TL gibi ekstre ücreti tahsil edilmektedir.

Avans hesabın faiz oranı 01/10/2013 tarihinden bu yana %2,02 olarak belirlenmiştir. Avans hesabından çekilen 100 TL için günlük sadece 8 Kr faiz ödenmektedir.

Limit Artırımı Nereye Başvurulur?

Avans hesap limit artırım talebinde bulunmak isteyen müşteri Garanti Bankası şubesine gitmek zorundadır.

17.07.2021 10:30