Findeks Kredi Notu Uyarı Hizmeti

Findeks Kredi Notu Uyarı Hizmeti; Finansal boyutun önemli endeksleri olan kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabına özgü limit ve borç bilgilerinde gerçekleşmiş olan değişiklikleri ve yapılmış olan yeni kredili ürün başvurularıyla ödeme gecikmelerini aylık yerine ileten hizmettir.

Uyarı Hizmeti, bilgi dahilinde veya dahilinde olmadan gerçekleşebilecek önemli değişiklikleri tarafınıza bilgilendirmesidir. Bilgi dahilinde dahi olsa gözlerden kaçabilecek önemli finansal değişimlerin izlenmesi için uygun bir hizmettir.

Finansal boyutta meydana gelebilecek olan değişiklikler, Uyarı Hizmeti ekranları sayesinde belirlenen ölçütler doğrultusunda Findeks tarafınca SMS veya e-postayla hatırlatılır.Uyarı Hizmetinden yararlanmak için aşağıdaki örneklere yakın uyarılar tanımlanabilir;

  • Findeks Kredi Notunun 1.400 puanın aşağısına inmesi durumunda
  • Kredi Kartı Borcunuzun 10.000 TL’nin üzerine çıkması durumunda
  • Kredi kartı, çeke benzer ürünlerinizin ödemelerinde gecikme olması durumunda
  • Adınıza kredili ürün başvurusu yapıldığı durumlarda uyarı mesajı yollamamızı istiyor musunuz gibi.

Uyarı Hizmeti Bileşenleri

Borç Tutarı

Kredili ürünlerdeki total borç tutarını tabir eder. Borç tutarının yükseliyor olup olmadığı sorgulanabilir.

Limitler Toplamı

Kredili ürünlerdeki total limit tutarını tabir eder. Limitlerde yükseliş olması hâli denetim altında tutulabilir.

Findeks Kredi Notu Uyarı Hizmeti
Findeks Kredi Notu Uyarı Hizmeti

Findeks Kredi Notu

Kredi Notu’ndaki değişimleri anlamak ve incelemek mühimdir. Belirlenmiş olan rakamın aşağısına düşmesi halinde ikaz alınması sağlanabilir.

Gecikme İkazı

Kredili ürünlerde ödeme gecikmesi olması halinde ikaz verir. Uzun zaman gecikme olması halinde faizi nedeniyle çoğalan borçların önüne geçilebilir.

Yeni Ürün Açılışı

İkaz tanımlaması yapan şahsın ismine yeni açılan kredi ve kredi kartına benzer bilgileri bildirir. Sahip olunan ürünlere sahip çıkılması açısından çok önemlidir.

Başvuru Uyarısı

İkaz tanımlaması yapan şahsın ismine yapılan kredili ürün başvurularını bildirir.

Findeks Kredi Notu Uyarı Hizmeti

Findeks üstündeki finansal birikimler aylık olarak güncellenmektedir. Uyarı Hizmeti de aylık olarak değişiklikleri ulaştırır.

Uyarı Hizmeti’nin bileşenlerinde belirtilmiş olan değişkenler için, belirlenen bir rayiçin aşağısında ya da üzerinde olmasıyla eşit olması durumlarında ikaz alınması gerçekleştirilebilir.

İkaz tanımlamaları yapılmasının ardından hangi yolla ikaz alınmak istenildiğine ilişkin düzenleme yapılabilir. Findeks web sitesine giriş yapmak şart değildir. İkaz iletilmesi söz konusuysa SMS ve/veya e-posta tarafından duyuru yapılır. İkazın teferruatlarını görmek için giriş yapmanız gerekir.

31.08.2021 08:30