Finansbank EFT Ücreti

Finansbank EFT Ücreti. Bankacılık işlemleri arasında önemli bir yeri olan işlem para transferi işlemidir. Para transferi işlemi için iki yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem Elektronik Fon Transferi yani daha fazla bilinen ismi ile EFT işlemidir. İkinci yöntem ise havale işlemidir. EFT ile havale işlemleri çok sık olarak karıştırılmaktadır. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi ile farklı bankalar arasında para transferi yapabilirsiniz. Havale işlemi ile ise sadece aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transferi yapabilirsiniz. EFT işlemi için bankalar genel olarak EFT ücreti ister fakat havale işlemi için bankalar herhangi bir ücret talep etmezler. 

EFT işlemi havale işlemine göre daha fazla tercih edilmektedir. Bankalar EFT işlemi için müşterilerinden belirli bir miktar para talep etmektedir. EFT ücreti için talep edilen para bankalar tarafından belirlenmektedir. Her banka kendisine göre talep edeceği para miktarını belirlemektedir. Örneğin Finansbank EFT ücreti hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızın tamamını okumalısınız.

Finansbank EFT Ücreti Nasıldır?

Finanbank tarafından belirlenen Finansbank EFT ücreti EFT işlemini yaptığınız kanala göre farklılık göstermektedir.

Eğer Finansbank internet şubesi aracılığı ile EFT işlemi yaparsanız 3.25 gibi bir Finansbank EFT ücreti ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Finansbank geç EFT adı ile 16.00’dan sonra yapacağınız EFT işlemleri için 6 TL gibi Finansbank EFT ücreti talep etmektedir.

Mobil şube ile Finansbank EFT işleminizi yapacaksanız, EFT işleminiz için 2.00 TL gibi bir Finansbank EFT ücreti ödemeniz gerekecektir.

Çağrı merkezi ve telefon bankacılığı ile yapacağınız EFT işlemleriniz için 12.50 TL gibi bir Finansbank EFT ücreti ödemeniz gerekir.

Finansbank ATM’lerini kullanarak yapacağınız EFT işlemi için 5.00 TL Finansbank EFT ücreti ödemeniz gerekir.

Finansbank EFT Ücreti
Finansbank EFT Ücreti

EFT işlemleriniz için internet bankacılığını ve bankanın mobil şubesini kullanmanız sizin için daha uygun olacaktır. EFT işlemlerinizi daha uygun bir ücret ödeyerek gerçekleştirmek isterseniz bankanızdan internet şifrenizi alabilirsiniz.

EFT işlemleriniz için önemli bir nokta vardır. EFT işlemleriniz için bankalar tarafından belirlenen saatler vardır. Bankanın belirlemiş olduğu saatler arasında EFT işlemlerinizi gerçekleştirirseniz işleminiz oldukça kısa bir süre içinde yapılacaktır. Fakat EFT saatlerinden sonra yapacağınız EFT işlemleri o an gerçekleşmeyecektir.

EFT işleminizin gerçekleşmesi için bir süre beklemeniz gerekecektir. Örneğin bankanızın EFT saatleri 17.00 ile bitiyor ve siz 17.30’da EFT yaptınız, EFT işleminiz hemen gerçekleşmeyecektir. EFT işleminiz için yatırmış olduğunuz paranız hemen transfer edilemez, ilk EFT saati ile birlikte EFT işleminiz gerçekleşir. Ayrıca hafta sonu yapacağınız EFT işlemleri de hemen gerçekleşmez. Hafta sonu EFT yaparsanız paranız hesapta bekletilir ve ilk EFT günü olan Pazartesi günü ve ilk EFT saati ile birlikte EFT işleminiz gerçekleşir. EFT işleminizin gerçekleşmesi için sadece sizin bankanızın EFT saatleri değil para transferi yapacağınız bankanın da EFT saatleri önemlidir. Her iki banka için de ortak bir EFT saatinde yapacağınız EFT işlemi oldukça kısa bir sürede gerçekleşecektir.

17.08.2021 08:30