En İyi Kredi Kartı Hangisi?

En İyi Kredi Kartı Hangisi? Bireylerin ihtiyaçları, arzuları ve ödeme şekillerine göre sıralayacağı kredi kartları, indirim oranları, sunmuş olduğu avantajları ve limit konusu ile iyisi ve kötüsü olarak tüketici tarafından değerlendirilebiliyor. Her insanın beklentisi farklı olacağı gibi aylık net gelirlerinin ve aylık net harcamalarının da farklı olduğunu ele alırsak, kredi kartı seçiminde hangi bankadan ziyade bana en uygun kredi kartı hangisi diye düşünmek kuşkusuz en doğrusu olacaktır.

En İyi Kredi Kartı Hangisi?

Genel kullanıma yönelik yoğun kullanımda olan belli başlı kredi kartları mevcut durumdadır.  En yaygın olarak dört bankanın kredi kartları tercih edilmektedir.

Yapı Kredi-World Kart

Dünya da en değerli 10 karttan biri olarak seçilen World Kart yapılan alışverişler için %1.60 faiz almaktadır. İnsanların merak ettiği en önemli konuya değinirsek eğer World Kart kullanımı için yıllık kart ücreti 76 TL.

Garanti Bankası- Bonus Kart

Ülkemizde en çok tutulan kartlardan birisi olan Bonus Kart farklı kazanımları ile karşımıza çıkıyor. Faiz oranının %2.02 olduğu kredi kartı yıllık ücret olarak 69 TL alıyor. Güncel kampanyalarda zirveye oynayan Bonus Kart, avantajlarını 100’ün üzerine çıkartmış durumda.

Akbank - Axess Kart

Akbank’ın müşterilerine en özel avantajlarla sunmuş olduğu Axess kredi kartı karşımıza %2.02 faiz oranı ile çıkıyor. Yıllık kart ücretinin 49 TL olması kartın imajını yükseltmekle beraber avantajlı dünyasına giren insanların sayısını da arttırmış durumda. 50’nin üzerin de avantaj teklifleri bulunan kartın müşterilerine özel kampanyaları da özel ilgi konumunda.

İş Bankası- Maximum Kart

En İyi Kredi Kartı Hangisi
En İyi Kredi Kartı Hangisi

Rakip bankaların kredi kartına uygulamış olduğu %2.02 faiz oranını denk tutan Maximum kart, yıllık olarak 49 TL kart ücreti almaktadır. Cinemaximum gibi birçok cazip avantaj tekliflerini elinde bulunduran Maximum kart, 100’ün üzerinde farklı avantajlar ile karşımıza çıkmakta.

Birçok bankanın sizlere sunmuş olduğu kredi kartlarından hangisini seçeceğiniz konusunda, birçok kritere dikkat etmeniz gerekmektedir. Kartlarda ne gibi ücretlerin yansıtılacağı, asgari ödeme tutarlarının hangi yüzdeler üzerinden hesaplanacağı ve bu kartın limitinin ne kadar olacağına çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

17.07.2021 08:30