En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi?

En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi? Kredi kartı kullanmadan önce farkında olunması gereken ilk şey, bu kredi kartının hangi ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılacağıdır. Eğer ay sonu gelip hesap kesimi gerçekleştiğinde kredi kartına dair tüm borçların ödenebileceği ve borçların faize girmeyeceği düşünülüyorsa, yıllık kart aidatı almayan bankalardan kredi kartı kullanmak daha mantıklı bir seçenek oluyor. Fakat kredi kartı borçlarının gecikme gibi durumları oluşuyorsa, en az gecikme faizi uygulayan kredi kartlarının seçilmesi gerekir.

En Avantajlı Kredi Kartı Araştırırken Bilmeniz Gerekenler

Hemen hemen birçok kredi kartında nakit avans çekebilme özelliği mevcuttur. Fakat çekeceğiniz bu nakit avansın faiz oranları ise her bankaya göre değişiklikler göstermektedir. Bu nedenle kullandığınız her kredi kartınızdan nakit avans çekebileceğinizi düşünüyorsanız da nakit avans açısından ücreti en düşük kartların seçimini yapmanız gerekir.

Yanlış bilinen bir diğer bilgi ise minimum ödemesinin gerçekleştirdiği kartların faize giremeyeceği düşüncesidir. Kart ekstrelerinde belirtilmiş olan en düşük ödeme miktarını ödediğiniz halde bile kalan borcun üzerine faiz gelmektedir. Bu yüzden kredi kartı almadan önce bankaların uyguladıkları faiz miktarlarının da bilincinde olmanız gerekmektedir.

En Avantajlı Kredi Kartı
En Avantajlı Kredi Kartı

En avantajlı kredi kartını seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise kartını kullanacağınız bankanın internet ve telefon bankacılığı açısından da size sunduğu kolaylıklardır. İnternet bankacılığı veya telefon bankacılığı ile hangi işlemleri yapabileceğinizi bilmek de sizin kart tercihi yapmanız da etkili olacaktır.

Kredi kartı sahiplerine bazı bankalar ekstra hizmetler de sunmaktadırlar. Çeşitli bonus puanlar, bedava çilingir vb. hizmetler gibi ekstra hizmetler sunan banka kartları da tercihiniz de etkili olacak sebeplerden.

İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde Gold Card, Vısa, Mastercard, Platinium Card gibi hangisinin sizin için daha yararlı olacağı konusunda da araştırmalar yapabilir kartınızı buna göre de seçebilirsiniz.

Eğer ki okul hayatınız devam ediyorsa öğrencilere tanınan haklar açısından da bankaların kredi kartı olanaklarına bakabilirsiniz Bazı bankalar öğrenciler için çok daha etkili ve kabul edilesi yüksek imkânlı kredi kartları sunabilmektedirler.

Hiçbir zaman unutmamanız gereken şey ise, kredi kartınızı aldıktan sonra kimseyle kart numaranız, şifreniz ya da kısacası kartınızla ilgili her bilgiyi kesinlikle kimseyle paylaşmamanız gerektiğidir.

01.08.2021 09:30