Denizbank EFT Ücretleri

Denizbank EFT Ücretleri. Denizcilik Bankası 1951 yılında Türk denizcilik sektörüne finansal olarak yardımda bulunabilmek amacıyla faaliyete geçmiş bir devlet bankası olarak kurulmuştur. Daha sonra tüzel kişiliği sona ermiş ve Emlak Bankası ortaklığıyla bankacılık sektöründe hizmet vermeye devam etmiştir. Denizbank 2012 yılından beri hisse çoğunluğuna sahip Rusya’nın en büyük bankalarından biri olan Sberbank of Russia Bankası’na ait olup, Türkiye’deki özel mevduat bankalarından birisi olarak görev yapmaktadır.

Denizbank EFT ücretleri bilgisi yer alan, Denizbank Bireysel Bankacılık, Özel Bankacılık, Kurumsal Bankacılık, KOBİ Bankacılığı, Tarım Bankacılığı, Ticari Bankacılık, Kamu Bankacılığı gibi birçok sektörde görev yapan müşterilerine finansal ürün ve finansal hizmet sağlamaktadır.

EFT İşlemi Nedir?

Bankacılık sektöründe en çok gerçekleştirilen işlemlerden biri olan para transferi işlemini iki farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Birincisi açılımı Elektronik Fon Transferi olan EFT, diğeri ise havaledir.

Denizbank EFT ücretlerinin ödenmesiyle yapılabilen EFT işlemi, banka hesabına sahip bir kişinin, farklı bir banka hesabına sahip bir kişiye Türk Lirası cinsinden yapılan para transferi işlemidir. Eğer bankada hesabınız yoksa EFT işleminizi kredi kartı aracılığıyla IBAN’a, hesap numarasına ya da isme gönderebilirsiniz. Denizbank EFT ücretlerinin ödenmesiyle yapılabilen EFT işleminizi internet üzerinden bankanızın sunduğu finansal hizmetlerden olan internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde gerçekleştireceğiniz EFT işleminizi kaydedebilirsiniz ve bir sonraki EFT işleminizi çok daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Denizbank EFT işleminizi bankanızın şubesine giderek, bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak ya da banka ATM’lerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Eğer EFT işleminizi banka aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz, bankanıza düzenli EFT talimatı vererek, her ay düzenli olarak banka tarafından işleminizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Havale ise bir bankanın farklı bir şubesine para birimi fark etmeksizin gönderilen para transferi işlemidir.

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

denizbank eft ücretleri
denizbank eft ücretleri

EFT sistemi ilk olarak 1992 yılında Türkiye’ye Merkez Bankası tarafından Türk bankacılık sektörü hizmetine sunulmuştur. Denizbank EFT sistemi Merkez Bankası tarafından işletilir ve sistemin her türlü problemin sorumluluğu Merkez Bankası’na aittir.

Bilgileri EFT sistemine doğru ve eksiksiz bir şekilde aktardıktan sonra, sistem banka hesabınızın EFT işlemi için yeterli olup olmadığına ve EFT işlemi için bankanın sizden talep ettiği hizmet bedelinin, hesabınızda mevcut olup olmadığının kontrolünü sağlar. Eğer hesabınızda işlemi gerçekleştirecek toplam miktar varsa, sistem işleminizin bir sonraki aşaması olan onay kısmına geçer. Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen EFT işlemi onay kısmı tamamlandıktan sonra sistem, karşı bankanın hesabına gönderdiğiniz miktarı birkaç dakika içerisinde alıcının hesabına aktarır. Eğer EFT işlemini gerçekleştirebilecek miktar hesabınızda mevcut değilse, sistem işleminizi gerçekleştirmez ve kuyruk adı verilen ödeme sırasında bekletir.

Denizbank EFT ücretlerinin ödenmesiyle yapılabilen EFT işleminizi banka şubelerinden ya da ATM’lerden de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank EFT İşlem Saatleri Nasıldır?

Bankacılık sektöründe EFT işleminin, her bankanın belirlemiş olduğu zaman dilimi farklıdır. Denizbank EFT işleminizi banka şubeniz aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz, EFT saatleri hafta içi her gün 08.00 ve 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilmelidir. EFT işleminizi internet üzerinden internet bankacılığı şeklinde gerçekleştirecekseniz 08.00 ve 17.00 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz. Mesai saatleri dışında gerçekleştireceğiniz EFT işleminiz, bir sonraki günün mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilir. EFT işleminizi mesai saatleri dışında yapmak istediğinizde, bazı bankalar Geç EFT ücreti gibi bir hizmet bedeli talep etmektedir.

Denizbank EFT ücretlerinin ödenmesiyle yapılabilen EFT sayesinde, bankaların bireysel ve kurumsal müşterileri için, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık aracılığıyla, elektrik, doğalgaz, su, internet, yakıt, cep telefonu, okul taksiti, kira ödemesi ve bağış gibi ödemeleri yapılabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=k71M5XP6veI

Denizbank EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Bankacılık sektöründe, her bankanın belirlemiş olduğu her tür işlem için, EFT ücretleri farklıdır. Denizbank EFT ücretleri ise şu şekildedir,

  • EFT işleminizi bankanızın şubesinden Hesaptan EFT şeklinde gerçekleştirmek isterseniz, Denizbank EFT ücretleri en düşük 42 TL ve en yüksek 420 TL olarak belirlenmiştir.
  • EFT işleminizi bankanızın şubesi aracılığıyla Hesaptan Geç EFT şeklinde gerçekleştirmek isterseniz, Denizbank EFT ücretleri en düşük 52 TL ve en yüksek 430 TL’dir.
  • EFT işleminizi bankanızın şubesinden, kasadan EFT şeklinde gerçekleştirmek isterseniz, Denizbank EFT ücretleri en düşük 60 TL ve en yüksek 480 TL’dir.
  • EFT işleminizi bankanız şubesi aracılığıyla İsme Gelen EFT şeklinde gerçekleştirmek isterseniz, Denizbank EFT ücretleri en düşük 36 TL ve en yüksek 300 TL şeklindedir.
  • EFT işleminizi Hesaptan Düzenli EFT talimatı için, Denizbank EFT ücretleri 3,75 TL’dir.
  • EFT işleminizi internet üzerinden gerçekleştirecekseniz 3,75 TL ve 6,5 TL şeklindedir.
  • EFT işleminizi ATM aracılığıyla gerçekleştirecekseniz 7 TL gibi bir ödemesi bulunmaktadır.

10.08.2021 08:15