Banka Kredi Borcu Erteleme

Banka Kredi Borcu Erteleme. Günümüzün en büyük sorunlarından olan finans yönetimi bireysel veya kurumsal bazda oldukça baş ağrıtıcı olabilmektedir. Hemen hemen herkesin paraya sıkıştığına başvurduğu bankalar; ödeme günü geldiğinde haliyle anlaştıkları ücreti geri talep etmektedir. Ancak nakit sıkıntısı tekrar baş gösterdiğinde geri ödemeler güçleşmekte ve yasal süreçler ile baş etmek zorunda kalınmaktadır. İşlerin sarpa sarmaması için yasaların tanıdığı imkanlar ve bankaların inisiyatifleri doğrultusunda kredi borcu erteleme işlemi yapılabilmektedir.

Kredi borcunu nasıl erteleyebiliriz sorusuna ise şu şekilde cevap verebilmektedir; yapmanız gereken işlem borçlu olduğunuz bankanın müşteri temsilcileri ile iletişime geçmektedir. Bunun için fiziki şubeler veya müşteri hizmetleri hattına başvurabilirsiniz. Talep ettiğiniz kredi borcu yapılandırma seçenekleri ile bankanın sunduğu karşı öneriler çerçevesinde borç erteleme işlemi sonuca bağlanacaktır. Bunun yerine tabii ki avans hesap kullanarak da kısa vadede kendinize nefes alacak zaman oluşturabilirsiniz.

Devam Etmekte Olan Banka Kredi Borcu Erteleme

Bu bağlamda kredi borcu ertelenebilir mi sorusuna olumlu yanıt verilebilmektedir. Çünkü bankaların çıkarları yapılandırmada da işlemektedir. Bu nedenle müşterilerini mağdur etmeyerek hem çıkarlarını korurken hem de kazanmaya devam etmektedirler. Bu durumun başlıca sağlayıcısı ise vade uzamasıdır. Vadeler uzadıkça bankaların sağladığı gelirler artış göstermektedir. Aynı zamanda bankaların kurumsal prestiji de söz konusudur. Müşterisine yardımcı olmaktan asla geri durmayan bankalar daima daha çok tercih edilmektedir. Çünkü piyasada yeterince banka seçeneği bulunmaktadır. Hiç kimse müşterisini darlayan ve çözüm önerisi sunmaktan uzak duran kurumlar ile çalışmak istemeyecektir. Hemen hemen her bankanın benimsediği bu stratejiler ile kısa sürede yapılandırma sağlanmaktadır. Eğer kredi borcunuz nedeniyle sıkışıksanız nedeniniz veya durumunuz her ne olursa olsun bankanızla iletişime geçerek borç erteleme işlemini kolaylıkla yerine getirebilirsiniz.

Banka Kredi Borcu Erteleme
Banka Kredi Borcu Erteleme

Garanti Bankası kredi borcu erteleme işlemlerinde kolaylık sağlayan bankaların başında gelmektedir. Son yıllarda ciddi atılım göstererek hem bireysel bazlı hem de kurumsal bazlı büyük gelişmeler göstermiştir. Gelişimini müşterilerine borçlu olduğunun bilinci ve erteleme işlemlerinin kurumsal çıkarları ile çatışmaması nedeniyle kredi borçlarında yapılandırma hizmeti sunmaktadır. Kredi borcu erteleme garanti işlemleri için İşlem Ertele ve Ekstre Atlat gibi ödeme erteleme yolları kurumsal politikalar bağlamında borç öteleme imkanı tanımaktadır. Garanti Bankası ile öteleme işlemi yapmak isteyen müşteriler Alo Garanti, Garanti İnternet Bankacılığı ve Şubeler aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bununla yetinemeyen müşteriler ise yine aynı kanalları kullanarak Ek Taksit veya Yapılandırma talebinde bulunabilmektedir.

Banka kredi borcu erteleme veya dondurma işlemleri için dilekçe verilebilmektedir. Dilekçede belirtilen mazeret banka tarafından kabul gördüğü takdirde işlemler kısa sürede tamamlanabilmektedir. Bu tür işlemlerde bankanın iyi niyeti son derece önemlidir. Çünkü imzalanan ve yasal geçerliliğe sahip sözleşmelerde borç sahibine dilediği gibi kredi borcu erteleme veya dondurma yetkisi verilmemektedir. Dilekçe örnekleri internet üzerinden aratıldığında kolaylıkla bulunabilmektedir. Kişinin kendine özel hazırlayacağı dilekçe bankaya faks çekilebilmekte veya doğrudan şube aracılığıyla ulaştırılabilmektedir. Son dönemlerde bankaların erteleme ve dondurma işlemlerinde ki iyi niyeti göz önüne alındığında geçerli bir neden sunulabildiği takdirde dilenen işlemin gerçekleştirildiği görülmektedir.

Bu bağlamda banka kredi borcu erteleme işlemleri hakkında herhangi bir endişeye mahal vermek yerine doğrudan banka temsilcileri ile iletişime geçmek daha doğru bir davranış olacaktır. Çünkü nihai yetki hakkı bankanın yetkili organlarındadır. Borcun kabul edilen tarifte ödenmesi esas olunduğu için talebin doğru zamanda gerçekleştirilmesi önem taşımaktadır. Aksi takdirde borç katlanacak ve borçlu kişi daha yüklü miktarlar ödemek zorunda kalacaktır. Bankalar borç miktarını düşürmekten yana olmasa da ödeme süreçlerinde daima kolaylaştırıcı tutum izlemektedir. Bu şansı doğru zamanda ve doğru talepler eşliğinde değerlendirmek borçlunun yükünü hafifletecektir. Gerekli bilgilendirmeler ilgili bankanın herhangi bir iletişim kanalı aracılığıyla yapılmaktadır.

18.07.2021 08:30